Teenindusfestival

Nimetagem seda nii. Augusti alguses toimus järjekordne Hauka Laat Antslas. Tegemist on Eesti suurima ja pikkade traditsioonidega erinevate kaupmeeste ja klientide kokkutulekuga. Kõik, kes sellel üritusel on käinud, visatakse sinna igal aastal tagasi. Kellel veel pole, siis kindlasti soovitan. Haugilaat on kaks pikka päeva tõsist laadamelu, mis hõlmab kogu linna ja selle ümbrust. Lisaks õhtused kontserdid ja muud põnevad üritused.

Pean tunnistama, et väljaspool messi olen Antslasse sattunud vaid korra elus ja erilist muljet see linn jätnud pole. Muidugi on sellel omad võlud ja atraktsioonid, kuid need ei paista silma ainult sõiduga. Aga igal aastal ärkas Hauka laada ajal Antsa ellu ja saabub kümneid tuhandeid külalisi. Muidu vaikne linn on neil päevil elujõust tühjaks kurnamas ja õhk on paks kaubandusmürast.

Minu jaoks on sellel üritusel teenindusfestivali maitse. Kauplejaid on sadu, erinevate toodete ja kaupadega, erinevatest paikadest Eestis ning täiesti erinevate arusaamade ja tõekspidamistega teenindusest. Nii kauplevad oma laitmatult poleeritud välimusega automüüjad kõrvuti oma pakutavate põrisevate ja uhiuute autodega, kõrvuti möirgav, kuid asjalik taluriietes talunik, kes pakub suu ümber omakasvatatud padasid ja porgandeid. . Järgmisena mööda tänavat on järgmise kaupmehe noormees, kes on teinud hunniku lõbusa sõnumiga t-särke ja pakub neid valju kisaga. Kohe tema selja taga, suure plekkpurgi taga, seisab daam, kes müüb vanu aegu meenutavat suhkruvatti (mäletate veel?), Võideldes magusa lõhna peale lennanud herilastega. Lisaks on kümneid ja kümneid käsitöölisi, kaubavalik algab puulusikatest ja lõpeb suurte vaipade ja isegi palksaunadega. Nende vahel on arvukalt keraamikat, kappe, riiuleid, kudumeid ja palju-palju muud. Hauka laadal on raske mõelda kaupadele, mida sealt osta ei saa. kaubavalik algab puulusikatest ja lõpeb suurte vaipade ja isegi palksaunadega. Nende vahel on arvukalt keraamikat, kappe, riiuleid, kudumeid ja palju-palju muud. Hauka laadal on raske mõelda kaupadele, mida sealt osta ei saa. kaubavalik algab puulusikatest ja lõpeb suurte vaipade ja isegi palksaunadega. Nende vahel on arvukalt keraamikat, kappe, riiuleid, kudumeid ja palju-palju muud. Hauka laadal on raske mõelda kaupadele, mida sealt osta ei saa.