Gambling Houses

Eesti online kasiino reeglid ja regulatsioonid

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Online Eesti kasiinod on meelelahutust ja mängurõõmu pakkuvad ettevõtted ja nagu iga teine äri peavad ka nemad vastama teatud tingimustele, reeglitele ja regulatsioonidele. Seda selleks, et tagada aus ja õiglane toimetamine ettevõtte poolt ja võimalikult läbipaistev, turvaline ja ohutu keskkond nende kliendile, ehk siis Eesti kasiino puhul mängijale. Erinevaid reegleid ja regulatsioone paneb paika nii turg, ettevõte ise, klientide surve kui ka kohalikud seadused ja sealjuures kehtivad teatud reeglid ka hoopis klientidele ehk online kasiinos mängijatele endile. Millised aga on põhilised nõuded ja kuidas neid kontrollida?

Millised on põhilised nõuded mängijatele?

Esmased nõuded mängijatele siin Eestis on vanusepiirang. Teadupärast ei või Eestis kasiinode keskkonnas olla ega mänge mängida isik, kes on noorem kui 21 aastane. Seda reeglit järgitakse väga konkreetselt, füüsilises kasiinos ei lasta sind uksest sissegi ilma oma vanust tuvastamata ja online kasiinos kas konto loomisel või sissemakse korral näeb samuti isiku vanuse kohe ära ning kui sa ei vasta miinimumile siis kahjuks kasiinos olevaid mänge ja meelelahutusi nautida ei saa.

Millised on nõuded kasiinodele

Kasiinod peavad aga veelgi suurematele nõuetele vastama. Eestis peavad olema keskkonnad kenasti arusaadavas keeles, korrektselt litsentseeritud ja täitma hunniku erinevaid nõudmisi, näiteks tõendama, et nad ei tegele rahapesuga ja maksma ära kõik maksud mis on neile määratud ja kohustuslikud. Eestis registreeritud kasiinod peavad ka igal aastal majandusaruande esitama kus näitavad ära kust neid finantsid tulid ja kuhu kulusid ja üldiselt peab olema kogu kasiino paberimajandus ja köögipool väga korrektne ja korralik.

Kuidas kontrollida kas kasiino vastab nõuetele?

See on Eestis üldiselt lihtsaks tehtud, seda eriti online kasiinode puhul. Esmaselt tasub üle vaadata meie Maksu- ja Tolliameti lehel olev nimekiri ja kontrollida, kas valitud kasiino on sealt kenasti leitav? Lisaks tasub teha ka lihtlabast taustauuringud, ehk siis kasiinot veebiavarustes otsida ja lugeda, mida teised mängijad ja kasutajad nende keskkonna kohta kirjutavad ja muidugi lugeda ka erinevaid arvustusi selleks, et saada ülevaade kasiino toimimisest, ohutusest ja üldisest olekust.

Lisaks leidub ka kasiinosid keda ei ole EMTA nimekirjas, ehk välismaised kasiinod. Nende puhul tasub meeles pidada, et see, et neid seal nimekirjas ei ole ei tähenda automaatselt, et tegemist ei oleks mõistliku ja usaldusväärse keskkonnaga vaid nad lihtsalt ei ole endale Eestis litsentsi teinud. Nende puhul tuleb lihtsalt uurides ja kodutööd tehes eriti tähelepanelik olla ja eriti põhjalikult lugeda kellega ja millega täpsemalt tegu on. Tihti on kasiinod ka näiteks hoopis Maltal arvele võetud kuid sellest hoolimata korralikud ja usaldusväärsed kohad kus mängida.

Millised on kasiinovõitude maksud?

Eestis litsentseeritud kasiinodelt ehk nendelt kasiinodelt mis on seal EMTA nimekirjas kirjas küsib Maksuamet ise otse maksud, ehk kui võidad seal näiteks 1000 eurot siis täpselt nii palju saad sa ka kätte ja ei pea kartma, et sealt mingeid makse esitama pead või tuludeklaratsiooni tehes mingi üllatus selles osas ette tuleb – kasiino maksab võitudelt ise tulumaksu eraldi ära. Välismaiste kasiinode puhul see aga ei kehti ja tegelikult peaks iga mängija välismaistes kasiinodes võidetud summade pealt ise maksud, näiteks tulumaks 20% summalt, ise ära tasuma ja Maksuametile sellest teada andma. Kui seda ei tehta võib EMTA tuludeklaratsiooni esitamisel kogu võidetud summade pealt tulumaksu tagantjärele sisse nõuda.

Write A Comment