Gambling Houses

Hasartmängumajade ajalugu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kasiinod ja hasartmängud on tänapäeval väga populaarseks muutunud ja haaranud endale väga tugeva fännibaasi üle terve maailma. Tänaseks on värvikireva mängude maailma edu kõrge lend ja püsiv hoog sisse saadud suuresti just tänu tänapäevastele online mängudele, mida saab mugavalt mängida nii oma kodu mugavuses diivanil pikutades, vaikselt arvuti taga pika ja igava koosoleku ajal kui ka mobiilsete seadmetega kasvõi hommikust bussi oodates. Lisaks on ka lihtne erinevatest variantidest hea ülevaade saada näiteks Online-Casino.ee lehel. Kasiino mängud on muutunud nii huvitavaks, et lisaks tavalisele online kasiino slotikale on ka lõpmatult variante mängida live’s koos teiste inimestega ja nendega suheldes kui ka uue virtuaalse reaalsuse tehnoloogia vahendusel, kus saad end tunda nagu oleksid päriselt seal mängusaalis aega veetmas. Sellest hoolimata ei ole muidugi ka nö tavalised päris kasiinod kuhugi kadunud ja eksisteerivad jätkuvalt igas maailma otsas.

Kuigi tänaseks päevaks on kasiinod ja hasartmängud meie jaoks igapäevane normaalsus mida saadavad säravad reklaamid ja võimalus infot ning kasiinode arvustusi igapäevaselt ja mitmel moel hankida on ometi ka sellel säraval maailmal oma ajalugu ning loo algus. Kus loodi esimene meeli erutav ja hasarti tekitav mäng? Milline oli esimene võit ja milline veel esimene hiilgav jackpott? Nendele küsimuste üle on juba pikalt pead murtud ja neile küsimustele on juba väga pikka aega vastuseid otsitud.

origin of gambling

Esimene ülevaade kontrollitud hasartmängudest ilmub Hiinas aastast 200 eKr. Valge tuvi pileteid mängiti Hiina kõrtsides ja joogimajades provintsi kuberneri egiidi all. Osa mängu kasumist saadeti talle maksuna. Majaserva kasutati tol ajal avalike tööde rahastamiseks. Tegelikult ja suure irooniana – nii Harvard kui Yale loodi loteriirahast kogutud vahenditest.

Arvatakse, et Hiinas mängiti lõdvalt kaartidel põhinevaid mänge juba 9. sajandil. Mängu olemust ei ole arvesse võetud ja kaartidel ei paista olevat sarnasust tänapäeva kaartidega. Hiina kaartidel oli kujutatud inimkujulist kunsti. Mäng võis siit levida ka mujale Euroopasse, kus inimkaardid võtsid kuningate ja kuningannade kuju.

Ridotto oli esimene hasartmängumaja, mis asutati Euroopas 1638. aastal. Seda ei tuntud kasiinona, kuna see termin pole seni populaarseks saanud. Veneetsia suur nõukogu avas selle Itaalias Veneetsias, et pakkuda hasartmänge meelelahutusena kogu karnevalihooajal, kuigi see oli piiratud ja kontrollitud. Administratsioon sulges selle 1774. aastal, kuna nende arvates on hoone alandanud selle koha kohalikku kultuuri. Kohalike meeste moraali ja eetilisi väärtusi mõjutas sügavalt hasartmängutegevus hoones, mis viis selle lagunemiseni.

Ameerikas kasutati salongide all kõiki asutusi, kus hasartmänge mängiti meelelahutusena. New Orleans, St. Louis, Chicago ja San Francisco on mänginud keskset rolli nende salongide olulisuse kujundamisel Ameerika kultuuris. Salongid olid koht, kus reisijad said lõõgastuda, juua, oma lugusid jagada ja hasartmänge mängida.
Erinevad osariigi seadused muutsid hasartmängud Ameerikas 20. sajandi kiiluvees ebaseaduslikuks. See legaliseeriti ja tunnustati alles 1931. aastal Nevadas. Vastupidiselt levinud arvamusele on Nevada koht, kus avati avalikkusele Ameerika esimene kasiino. Selle eeskuju järgi tühistas New Jersey kasiinodele kehtestatud piirangud ja sillutas teed Atlantic Cityle, et saada USA suuruselt teiseks hasartmängukeskuseks.

 

Write A Comment